Achát

Vlastnosti: přiřazen planetě Merkur.
Achátů je velké množství druhů i barevných odstínů a proto mají acháty i široké spektrum účinků v oblasti duševní (uklidňují, odstraňují škodlivé návyky) i fyzické (aktivují imunitní systém, podporují činnost vnitřních orgánů, voda čistí a léčí pleť a alergie, pomáhá při léčbě pohmožděnin).
Acháty nabíjíme na slunci.
Velmi vyjímečná mezi acháty je Achátová geoda. Je to dutý kámen, který po rozříznutí odhalí svou vnitřní krásu. V jeho nitru je před našim zrakem skryto množství překrásných krystalů. Svým vlivem pomáhá při neplodnosti a ochraně plodu před předčasným porodem, pomáhá správnému průběhu porodu.
Stejně jako jiné acháty nabíjíme na slunci.
.
Achát je velice stálý kámen v rozmanité barevné škále, jenž nám dodává citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu, podporuje sebedůvěru a napomáhá sebepoznání, odhaluje dosud skryté okolnosti a obrací pozornost majitele k nerovnováhám narušujícím jeho pohodu, posiluje soustředění a praktická rozhodnutí, dodává odvahu a upřímnost sám k sobě. Pomáhá překonávat negativní pocity, zahořklost, vnitřní zlobu, odstraňuje vnitřní napětí. Navozuje pocit bezpečí a jistoty, posiluje lásku a dodává odvahu k hledání lásky nové, pomáhá při citových zklamáních. Stabilizuje auru, ruší a přetváří negativní energie. Výborný ochranný kámen pro malé děti.
Léčebné využití: předchází střevním potížím, ulevuje při gastritidě, povzbuzuje trávicí trakt, léčí oči, žaludek, dělohu. Čistí lymfatický systém a slinivku břišní, posiluje krevní oběh, chrání před vznikem kožních chorob a léčí je.
Užití: odvaha, síla, léčení, dlouhověkost, láska, ochrana, úrodnost půdy, uzemnění
Kategorie Minerál
Chemický vzorec SiO2
Identifikace
Barva Červená, oranžová, hnědá až černá, modrá, šedomodrá, bílá, výjimečně i nazelenalá
Tvrdost 6-7
Lesk skelný, matný, hedvábný
Štěpnost neštěpný
Index lomu 1,52 – 1,53 (o) / 1,54 (e)
Vryp bílý
Hustota 2,5 – 2,7 g/cm³
Rozpustnost kyselina fluorovodíková
Ostatní nerovný nebo lasturnatý lom