Labradorit

Labradorit

Vlastnosti: pro svůj opalizující vzhled může být přiřazen všem energiím, planetám a elementům. Je to vysoce mystický a ochranný kámen. Vnáší světlo do života, je kamenem esoterického vědění, zasvěcuje do tajemných mystérií. Ve svém nositeli podporuje rozvoj intuice. Přináší nové myšlenky a odstraňuje negativní energie útočící na auru. Potlačuje strach, nejistotu, zbytky starých zklamání i z minulých životů. Posiluje víručlověka v sama sebe. Uklidňuje příliš aktivní mysl, rozbíjí iluze a proniká ke kořenům myšlení. Dokáže vyvolat potlačované vzpomínky na minulost, přináší sílu a vytrvalost, je kamenem proměny a pomáhá nám v době velkých změn.
Léčebné využití: léčí nachlazení, revmatismus, ulevuje napětí při menstruaci, upravuje rovnováhu hormonů, metabolismus, odstraňuje stres, snižuje krevní tlak, hledá a léčí příčiny nerovnováhy.
Barvy: modrý, šedý, tmavošedý, bílý, s příměsí oranžové, žluté či zelené
Užití: ochrana, síla, proměna, esoterika, léčení
Naleziště: Madagaskar, Finsko, Rusko, Indie, USA, Mexico
Technický popis: silikát, živec, plagioklas, průhledný až průsvitný, pestrobarevného opalizujícího lesku, dokonalé štěpnosti. Šperkový labradorit znám pod názvem spektrolit.

Stupeň tvrdosti: 7,5-8