Smrková mast

Smolná pryskyřice má množství příznivých účinků na zdraví. Je vhodná nejen na drobné ranky, popáleniny, akné, boláčky. Tato silně hojivá mast si poradí i s mokvajícími dekubity. Vynikající je na různé štípance. Brání vstupu a rozšíření infekce do hlubších vrstev kůže, posiluje buněčnou imunitu. V mnoha státech se používá i jako 100% účinný deodorant. Deodorant nemá vonět, ale chránit před nežádoucím pachem. Jsou prokázané účinky antimykotické a antibakteriální. Vynikající na problémy s plísněmi a pachem nohou.

Složení: Mandlový olej, kokosový olej, smrková pryskyřice, smrkové výhonky, včelí vosk

Mandlový a kokosový olej jsou základní tukovou složkou všech mastí Od Meluzíny

Mandlový olej je jedním z nejcennějších rostlinných olejů, který se získává lisováním semen mandloně, což je subtropická dřevina. Olej obsahuje vitamin A, E, F, mnoho minerálů – draslík, vápník, hořčík, fosfor, síra, kyselinu olejovou, linolovou a palmitovou a glycerín. Mandlový olej je svým složením velice blízký lidské pokožce, proto je jeho velmi oblíben v péči o pleť a to zejména o pleť sušší, citlivou, o pleť se sklony k červenánísvědivosti či olupování. Lze jej však použít na jakoukoli pleť a používá se s oblibou také v péči o pleť dětskou, které přináší zklidnění při podráždění od plenek. Olej se rychle vstřebává, na pokožce nezanechává pocit mastnoty, neucpává póry a nevyvolává alergické reakce.Kokosový olej  se lisuje z čerstvých kokosových ořechů.
Čistý přírodní kokosový olej se složením nejvíce podobá tuku naší pokožky, proto je pletí výborně přijímán. Krásně se vstřebává hluboko do podkoží a nezanechává mastný film. Pleť vyživuje, hydratuje, hojí, obnovuje, dodává jí vitamíny, působí proti stárnutí. Pomáhá změkčovat a odstraňovat jizvy.

Neobsahuje parfemaci, syntetické látky, konzervanty ani jiné skryté látky.

Obsahuje pouze přírodní látky a informace pro vegany – obsahuje včelí vosk