Kaštanka

Vyrobeno s láskou, 100% nature

Vhodná po sportovní námaze. Ulevuje od bolesti svalů, kloubů, šlach, zlepšuje hybnost kloubů, při pocitu těžkých nohou, křečové žíly, chronická žilní nedostatečnost ( záněty a otoky nohou), zlepšení pevnosti žilních stěn, hemeroidy, akné, stažení pórů. Předchází vzniku kožních vředů.

Obsahuje

Tinkturu z plodů i květů kaštanu koňského v kaštanech je hojně obsažen aescin, látka, která se užívá k léčbě místních otoků a zánětů (především poúrazových a pooperačních), k léčbě žilních onemocnění dolních končetin, k léčbě a předcházení vzniku rozsáhlých pooperačních podlitin. I když je kaštanová mast užitečná při různých použitích, její účinky jsou při žilní nedostatečnosti nejvyšší. Přestože je mast vyrobená s tinktury kaštanu léčivá, nesmí se užívat vnitřně, neboť plody kaštanů jsou pro člověka jedovaté. Pro výrobu masti jsou vhodné pouze kaštany, plody stromu kaštan koňský (Jírovec maďal), proto se této masti říká nejen kaštanová, ale i koňská mast. Kaštany jedlé, které jsou plody Kaštanovníku setého, jsou pro výrobu masti zcela nevhodné, pocházejí ze zcela odlišné čeledi.

Macerát v mandlovém oleji ze sušených plodů a květů z kaštanu koňského.


Bambucké máslo neboli karité se získává tradiční přírodní cestou z ořechů afrického stromu Shea tree a je jedním z nejlepších přírodních tuků v péči o pokožku. Hydratuje, vyživuje, zklidňuje, zvláčňuje a chrání proti nepřízni počasí. Má protizánětlivé a hojivé účinky, zvyšuje odolnost kůže proti infekcím.

Má vynikající schopnost proniknout do pokožky bez ucpání pórů. Vhodné pro ošetření jemné pokožky dětí. Obsahuje vzácné nenasycené mastné kyseliny, jako je kyselina olejová, kyselina stearová, kyselina linolová, kyselina linolenová, kyselina behenová, kyselina palmitová, kyselina skořicová, dále vitamíny A, D, E a F.
Dokonale hydratuje a regeneruje velmi suchou a namáhanou pokožku se sklonem k popraskání.

Zklidňuje a regeneruje pokožku postiženou ekzémy a lupénkou.

Chrání před nepříznivými vnějšími vlivy prostředí (mráz, vítr, slunce) a zároveň zvyšuje odolnost kůže vůči infekcím a chorobám

Kokosový olej  se lisuje z čerstvých kokosových ořechů.
Čistý přírodní kokosový olej se složením nejvíce podobá tuku naší pokožky, proto je pletí výborně přijímán, krásně se vstřebává a nezanechává mastný film. Pleť vyživuje, hydratuje, hojí, obnovuje, dodává jí vitamíny, působí proti stárnutí. Pomáhá změkčovat a odstraňovat jizvy. Účinně také regeneruje poškozené konečky vlasů. Lze jej použít i na odličování a dokonce i na bělení zubů – na rozdíl od jiných bělidel nepoškozuje sklovinu.
Bod tání je cca 25°C (tj. při nižších teplotách je konzistence krémovitá až tuhá, při vyšších teplotách tekutá).

Konopný olej blahodárné účinky konopí znali již staří Indiáni a národy Orientu. V poslední době se lidé začínají navracet k této alternativní bylině a postupně znovu objevují její blahodárný vliv na lidský organismus. Obsahuje i velké množství vitamínů (A, B1, B2, B3, B6, C, D a E), které ve spojení s nenasycenými kyselinami mají blahodárné účinky.

Jalovec Plod je antiseptický a účinný na svalové a revmatické bolesti. Podporuje pocení.

Žlutý strouhaný včelí vosk od českých včelařů. Nepostradatelná surovina pro balzámy na rty, tuhé tělové krémy,masti,  k zahuštění a stabilizaci  emulzí (zvyšuje ochranný film).