Kaštanka

Vyrobeno s láskou, 100% nature

Kaštanová mast s dubovou kůrou.

 Ulevuje od bolesti svalů, kloubů, šlach. Zlepšuje hybnost kloubů, vhodná při pocitu těžkých nohou,  chronické žilní nedostatečnosti ( záněty a otoky nohou), zlepšení pevnosti žilních stěn, výborná proti hemeroidům. Předchází vzniku kožních vředů. Vhodná i po sportovní námaze.

 V kaštanech je hojně obsažen aescin, látka, která se užívá k léčbě místních otoků a zánětů (především poúrazových a pooperačních), k léčbě žilních onemocnění dolních končetin, k léčbě a předcházení vzniku rozsáhlých pooperačních podlitin, skvělá na křečové žíly. Pro výrobu masti jsou vhodné pouze kaštany –  plody stromu kaštan koňský (Jírovec maďal), proto se této masti říká nejen kaštanová, ale i koňská mast. Ve spojení s dubovou kůrou je výborná na léčbu hemeroidů.

Složení: trojnásobný macarát z plodů i květů kaštanu koňského, dubové kůra a plodu jalovce v mandlovém a kokosovém oleji a včelí vosk. EO Estragon

Mandlový olej je jedním z nejcennějších rostlinných olejů, který se získává lisováním semen mandloně, což je subtropická dřevina. Olej obsahuje vitamin A, E, F, mnoho minerálů – draslík, vápník, hořčík, fosfor, síra, kyselinu olejovou, linolovou a palmitovou a glycerín. Mandlový olej je svým složením velice blízký lidské pokožce, proto je jeho velmi oblíben v péči o pleť a to zejména o pleť sušší, citlivou, o pleť se sklony k červenánísvědivosti či olupování. Lze jej však použít na jakoukoli pleť a používá se s oblibou také v péči o pleť dětskou, které přináší zklidnění při podráždění od plenek. Olej se rychle vstřebává, na pokožce nezanechává pocit mastnoty, neucpává póry a nevyvolává alergické reakce.

Kokosový olej  se lisuje z čerstvých kokosových ořechů.
Čistý přírodní kokosový olej se složením nejvíce podobá tuku naší pokožky, proto je pletí výborně přijímán, krásně se vstřebává a nezanechává mastný film. Pleť vyživuje, hydratuje, hojí, obnovuje, dodává jí vitamíny, působí proti stárnutí. Pomáhá změkčovat a odstraňovat jizvy. Účinně také regeneruje poškozené konečky vlasů. Lze jej použít i na odličování a dokonce i na bělení zubů – na rozdíl od jiných bělidel nepoškozuje sklovinu.
Bod tání je cca 25°C (tj. při nižších teplotách je konzistence krémovitá až tuhá, při vyšších teplotách tekutá).

Konopný olej blahodárné účinky konopí znali již staří Indiáni a národy Orientu. V poslední době se lidé začínají navracet k této alternativní bylině a postupně znovu objevují její blahodárný vliv na lidský organismus. Obsahuje i velké množství vitamínů (A, B1, B2, B3, B6, C, D a E), které ve spojení s nenasycenými kyselinami mají blahodárné účinky.

Jalovec Plod je antiseptický a účinný na svalové a revmatické bolesti. Podporuje pocení.

Žlutý strouhaný včelí vosk od českých včelařů. Nepostradatelná surovina pro balzámy na rty, tuhé tělové krémy,masti,  k zahuštění a stabilizaci  emulzí (zvyšuje ochranný film).