Konopka

NADUPANÁ KONOPNÁ MAST 100% NATUR

 VYROBENA S LÁSKOU KE KONOPÍ

Protizánětlivá, analgetická, antimikrobiální. Univerzální silně hojivá mast tlumící bolest, uvolňující svalstvo. Řeší atopický ekzém, lupénku, popáleniny, odřeniny, nehojící se rány. 

Blahodárné účinky konopí znali již staří Indiáni a národy Orientu. V poslední době se lidé začínají navracet k této alternativní bylině a postupně znovu objevují její pozitivní vliv na lidský organismus. Obsahuje velké množství vitamínu A, B1, B2, B3, B6, C, D a E, které ve spojení s nenasycenými kyselinami mají silné hojivé účinky. Působí na popraskanou svědící pokožku, popáleniny, puchýře, opary, opruzeniny, proleženiny, štípance od hmyzu – výborná na ošetření rány po vyjmutí klíštěte. Má antimikrobiální účinky. Hojí jizvy či pohmožděniny. Funguje i na různé typy bolestí například zádového svalstva, nebo krku. Vhodná na špatně se hojící rány, zmírňuje příznaky lupénky, atopické ekzémy, vyrážky, revmatoidní artritidu, záněty šlach a kloubů. Účinky masti jsou protizánětlivé a hojivé, analgetické (tlumí bolest), uvolňující (uvolňuje svalové napětí, křeče), menstruační bolesti, migrény.

Složení: trojnásobný macarát květu, kořene a semene rostliny canabis v mandlovém a kokosovém oleji, tea tree, včelí vosk.

Mandlový olej je jedním z nejcennějších rostlinných olejů, který se získává lisováním semen mandloně, což je subtropická dřevina. Olej obsahuje vitamin A, E, F, mnoho minerálů – draslík, vápník, hořčík, fosfor, síra, kyselinu olejovou, linolovou a palmitovou a glycerín. Mandlový olej je svým složením velice blízký lidské pokožce, proto je jeho velmi oblíben v péči o pleť a to zejména o pleť sušší, citlivou, o pleť se sklony k červenánísvědivosti či olupování. Lze jej však použít na jakoukoli pleť a používá se s oblibou také v péči o pleť dětskou, které přináší zklidnění při podráždění od plenek. Olej se rychle vstřebává, na pokožce nezanechává pocit mastnoty, neucpává póry a nevyvolává alergické reakce.

Konopný olej: Blahodárné účinky konopí znali již staří Indiáni a národy Orientu. V poslední době se lidé začínají navracet k této alternativní bylině a postupně znovu objevují její blahodárný vliv na lidský organismus. Obsahuje i velké množství vitamínů (A, B1, B2, B3, B6, C, D a E), které ve spojení s nenasycenými kyselinami mají blahodárné účinky.

Tee tree: tento olej je atypický v tom, že účinkuje na všechny tři kategorie organismů vyvolávajících infekce: bakterie, plísně a viry. Tea-tree se tak dá přirovnat k čistému přírodnímu antibiotiku, které dokáže pročistit celé tělo a které silně posiluje imunitu člověka. Tea-tree celkově nedráždí pokožku a může se tedy aplikovat (opět stejně jako levandule) neředěný přímo na kůži. Čistým olejem lze účinně léčit opary, bradavice. Působí jako antiseptikum první pomoci při drobném říznutí či škrábnutí na kůži. Usnadňuje hojení jizev, puchýřů a zmírňuje svědění kůže. V období dovolených se často využívá i jeho schopnost odpuzovat hmyz (a také vši) a zároveň neutralizovat živočišné jedy (bodnutí hmyzem nebo uštknutí).

Včelí vosk: žlutý strouhaný včelí vosk od českých včelařů.