Měsíčková

Vyrobeno s láskou k lidem a přírodě.

Všechny ingredience jsou v bio kvalitě, 100% nature.

Měsíčková mast odvede vynikající práci prakticky při všech kožních chorobách. Pomáhá nejen na suchou pokožku, ale také na ekzémy, lupenku či akné. Zjemňuje suchou a ztvrdlou pokožku na rukách i nohách. Lze ji používat jako balzám na suché rty či rozpraskané koutky. Má velmi silné hojivé účinky. Uzdravuje spálenou kůži, opařeniny i omrzliny. Zklidňuje kůži popálenou od slunce i omrzlou v zimě, předchází omrzlinám. Pomáhá na záděry, prasklinky kůže i boláky. Měsíčková mast bojuje s plísněmi (například na nohou). Omezuje růst bakterií. Hojivé účinky lze využít i při zánětu žil, křečových žilách, hemoroidech a proleženinách. Zlepšuje pevnost cév. Křečové žíly můžete mazat několikrát denně. NEMASÍRUJTE, to by mohlo způsobit embolii. Mastí můžete zevně potírat místa, kde se objevil nádor, myom či bulka. Rychle hojí jizvy po operacích. Mast můžete používat několikrát denně, ale po dlouhém používání je vhodné udělat pauzu. Dá se použít také místo pleťového krému, o tom by vám mohli vyprávět krásky z dávného Egypta v čele se samotnou Kleopatrou. Používat jí mohou jak dospělí, tak i děti.

Měsíček má výrazné antibakteriální, antiseptické a protizánětlivé účinky. Toho se využívá k urychlení hojení, tlumení svědění, vyhlazení jizev. S úspěchem je měsíček používán na popáleniny nejrůznějšího původu. Regeneruje pokožku, tiší bolest a stimuluje hojení. S úspěchem je používán na nejrůznější formy ekzémů a tlumení projevů lupénky. Vhodné je mast z obsahem měsíčku používat na špatně se hojící rány, různá plísňová onemocnění kůže, na spáleniny, omrzliny a ke zjemnění zatvrdlé kůže.

Bambucké máslo neboli karité se získává tradiční přírodní cestou z ořechů afrického stromu Shea tree a je jedním z nejlepších přírodních tuků v péči o pokožku. Má vynikající schopnost proniknout do pokožky bez ucpání pórů. Vhodné pro ošetření jemné pokožky dětí. Obsahuje vzácné nenasycené mastné kyseliny, jako je kyselina olejová, kyselina stearová, kyselina linolová, kyselina linolenová, kyselina behenová, kyselina palmitová, kyselina skořicová, dále vitamíny A, D, E a F. Dokonale hydratuje a regeneruje velmi suchou a namáhanou pokožku se sklonem k popraskání.

Zklidňuje a regeneruje pokožku postiženou ekzémy a lupénkou.

Chrání před nepříznivými vnějšími vlivy prostředí (mráz, vítr, slunce) a zároveň zvyšuje odolnost kůže vůči infekcím a chorobám. Má protizánětlivé účinky, urychluje a usnadňuje hojení popálenin a drobných ran a oděrek. Je vhodné k regeneraci pleti obličeje i celého těla, celkově zjemňuje a zvláčňuje.

Kokosový olej: lisuje se z čerstvých kokosových ořechů.
Čistý přírodní kokosový olej se složením nejvíce podobá tuku naší pokožky, proto je pletí výborně přijímán, krásně se vstřebává a nezanechává mastný film. Pleť vyživuje, hydratuje, hojí, obnovuje, dodává jí vitamíny, působí proti stárnutí. Pomáhá změkčovat a odstraňovat jizvy. Účinně také regeneruje poškozené konečky vlasů. Lze jej použít i na odličování a dokonce i na bělení zubů – na rozdíl od jiných bělidel nepoškozuje sklovinu.
Bod tání je cca 25°C (tj. při nižších teplotách je konzistence krémovitá až tuhá, při vyšších teplotách tekutá).

 Měsíčkový olej LZS: Je velmi ceněný nejen pro své antiseptické a antimykotické účinky, ale i pro silné protizánětlivé a hojivé působení, což ho předurčuje k použití na širokou škálu kožních problémů. Látky v něm obsažené navíc podporují tvorbu nových tkání, čímž se celý proces hojení a regenerace ještě urychluje. Můžeme jím ošetřovat kožní záněty, menší poranění kůže, čerstvé i špatně se hojící jizvy, popáleniny, omrzliny, plísně, opruzeniny, bércové vředy, křečové žíly,

lišej, některé typy ekzémů a v neposlední řadě také akné.
Včelí vosk: Žlutý strouhaný včelí vosk od českých včelařů.