Růženka

Znáte pohádku o šípkové Růžence? Určitě znáte. A víte jak to bylo doopravdy?

Ona Růženka byla princezna svojí duší, jinak to byla obyčejně neobyčejná, velmi krásná slečna, s převelikým srdcem a upracovanýma rukama. Růži měla nejenom ve jméně, její vůně a křehká krása prostupovala celou  Růženčinou bytostí. Růženčin princ  vyráběl ve Zbirovii všeliké nářadí, udělal si tam i meč, kterým Růženku od všeho zlého vysvobodil. Po svatbě celkem nic, co by vás překvapilo….až jedno jejich vnouče se hodně povedlo. Narodilo se totiž jako víla.

Ale to už je zase jiná pohádka …..

 

Růženka

Amulet Růženka s náušnicemi je dárek pro to jejich výjimečné vnouče. Srdce amuletu tvoří krásný, velký Růženín, který je ve třech směrech spojený  drobnými, říčními perličkami a malými granátky. Náušničky jsou vytvořeny z totožných kamenů.

Růženín – energie receptivní, planeta Venuše, náleží elementu vody.  Je symbolem lásky, krásy a uzdravování. Pomáhá nesmělým projevit skrývané pocity. Učí  nás trpělivosti při řešení problémů. Svými měkkými vibracemi obklopuje duši. Jeho vyzařování je jako něžný dotek, pod nímž se naše srdce uvolní, získá opět důvěru a pozvolna se otevře. Rány srdce, které vznikly tvrdostí, hrubostí, odmítnutím nebo nevšímavosti našich bližních v průběhu našeho života, se pod jeho ochranou zacelí. Dává sílu odpouštět – nám samotným i ostatním a učí sebelásce.

Univerzální léčivý kámen, dodávající životní energii. Oživuje fantazii a tvůrčí myšlení. Ovlivňuje čakry solar-plexu, základní a srdeční. Odbourává strach, zlost, nelibost, pocit viny. Pomáhá přijímat nezbytnost změn. Růženín je univerzální ochranný kámen vhodný pro děti, rodiče i prarodiče. Jeho růžová záře je pohlazením, při kterém pookřeje každá duše. S jeho pomocí se ubráníme všemu špatnému, hrubému, co nás při naší slabosti někdy strhuje zpět. V rovině duchovní nás provází na cestě hledání jako strážný anděl.

Užití: láska, krása, uzdravování, trpělivost, životní energie

Léčebné užití: má pozitivní účinek u chorob ledvin, srdce, jater, plic a genitálií, též u důležitých center vegetativního nervového systému. Léčí infekce močové trubice. Má výborný vliv na poruchy plodnosti mužů. Odvádí z těla škodlivé látky a přebytečné tekutiny. Je velmi vhodný pro děti. Odstraňuje apatii, uklidňuje a posiluje srdeční činnost. Pomáhá při dlouhodobých nemocích, psychosomatických poruchách a střevních chorobách. Hojí popáleniny, puchýře a vyhlazuje pleť.

Perly znali již staří Egypťané, našli se i při vykopávkách prastarých kultur v Mexiku. Ve starém Římě symbolizovaly moc, moudrost a štěstí. V arabských zemích dokonce Boží moudrost.

Od nepaměti slouží jako amulet chránící před nehodami, neštěstím a pohromami. Posilují odhodlání a vůli zbavit se závislosti.

Perla je symbolem proměny a čistoty. Obraz našeho duševního vývoje, který nám ukazuje, že ač malí a utiskovaní, můžeme přesto dosáhnout neuvěřitelné krásy a dokonalosti.

Granát – po dlouhá léta užíván jako amulet,  který varuje před nebezpečím. Granát je velmi silný kámen,  který přivádí velké  množství  energie, udržuje organizmus v rovnováze a dodává potřebný klid. Pomáhá překonat zastaralé myšlenkové vzorce a  strnulé způsoby jednání.  Přináší sebedůvěru  a odvahu. Podporuje lásku a sexuální touhu (zejména v tmavě červeném zbarvení). Granát pomáhá v krizových situacích nalézat východiska a dodat víru v lepší budoucnost i přivolat něčí pomoc.  Pročišťuje čakry, otvírá srdce, pomáhá překonávat tabu. Rozvíjí rozšířené vědomí, umí vyvolat vzpomínky na minulé životy. Snižuje neplodnost a impotenci, léčí čich, harmonizuje produkci hormonů. Přináší sebeúctu a odvahu pomoci druhým, podporuje intuici, užívá se při astrálních cestách .

 

Tento amulet již není na prodej