Kapka života

Podle jedné legendy žije na světě pták,který zazpívá jen jednou za život, sladčeji než jakékoli jiné stvoření na této zemi.
Od chvíle, kdy vyletí z hnízda, hledá trnitý strom, a neustane, dokud ho nenalezne. Potom se v těch nehostinných větvích rozezpívá a na nejdelší a nejostřejší trn se nabodne.
Umíraje se vypne ve smrtelných mukách a krásněji než skřivan či slavík zazpívá jednu jedinečnou píseň, za kterou zaplatí životem.
Ale celý svět zmlkne a naslouchá a Bůh na nebesích se usmívá. Neboť to nejlepší se vykoupí jen velikou bolestí…
Alespoň tak praví ona legenda
Kapka života Kapička životaTento jednoduchý amulet je vytvořen z krásně vymalovaného placáčku Obrázkového jaspisu. Kapička života, zachycená mezi dvěma cínovými lístky je červený karneol.
Amulet je vytvořen technikou cínování. Napatinován, vyleštěn a ošetřen antioxidantem. Spojovací materiál bezolovnatý cín s podílem stříbra. Velikost amuletu je 6 x 3 cm. Zavěšen na jemnějším, dlouhém řetízku z obecného kovu v barvě ladící s patinou amuletu. Délka řetízku
64 cm. Zapínání na černou karabinku.
Podle starých mágů a šamanů byl Jaspis označován za Matku všech kamenů, protože neustále vyzařuje energii. Zprostředkovává elementární sílu, moudrost a trpělivost. Jaspis je vše chápající láska Země  jenž přináší klid, oporu a pomoc ve stresu. Sjednocuje všechny aspekty života, je ochranným kamenem před fyzickými i duševními riziky, pohlcuje negativní energie, dodává odvahu k naplnění všech záměrů, pomáhá při řešení konfliktů, zvyšuje organizační schopnosti, podporuje rychlé uvažování a představivost, potlačuje nebezpečné touhy a rozmary, přivolává štěstí.  Má velikou škálu barev. Srovnává a nastavuje čakry, každá barva jaspisu přísluší jedné čakře.
Léčebné využití: dodává energii, zmírňuje porodní bolesti, podporuje trávení, funkce pohlavních orgánů a oběhový systém, prodlužuje sexuální rozkoš.
Obrázkový jaspis má receptivní energii, přiřazen planetě Saturn a náleží elementu země. Je úzce spjat se zemí, podporuje a rozvíjí kořenovou čakru, vypráví pomocí svých obrázků poselství minulosti, vynáší na povrch potlačené pocity, vinu, nenávist, lásku a přináší poučení do další fáze života, přináší klid, odstraňuje strach, čistí ledviny a podporuje imunitní systém.

Karneol  přiřazen planetě Slunce a elementu ohně.

Stabilizující kámen, který má vysokou energií, svému nositeli dodává odvahu, klid, trpělivost a harmonii, pozitivní pohled na život, motivuje k úspěchu nejen při podnikání. Dovede utišit vztek, žárlivost, závist a
zášť. Rozptyluje deprese a negativní myšlenky, dodává výřečnost a potlačuje strach mluvit na veřejnosti, posiluje sebedůvěru, ochraňuje před útoky jiných osob, posiluje astrální vidění, navozuje klidný spánek, zahání noční můry. Povzbuzuje sexuální aktivitu a odstraňuje závislosti všeho druhu. Aktivuje kořenovou čakru.
Léčebné využití: předchází kožním onemocněním, zastavuje krvácení z nosu a pomáhá při všech nemocech spojených s krví, univerzální ochrana zdraví, dodává sílu a vitalitu, zvyšuje plodnost, léčí frigiditu a impotenci, artritidu, revmatismus, kosti a šlachy, neurózy a deprese.
Užití: klid, odvaha, sebedůvěra, výřečnost, ochrana, léčení
Cena 235,- Kč + 65 Kč poštovné a balné