Fluorit duhový

Duhový fluorit

 

 

 

 

.

.

Duhový fluorit patří mezi kameny: dvojí polarity
Planeta: Země
Element: vzduch

Tento kámen lze v podstatě položit na kteroukoliv čakru. Duhový fluorit je prospěšný při projasnění vlastní duše a působí jako ‚duchovní vysavač‘. Projasňuje aurické pole. Svým energetickým vlivem brání myšlenkovým záměnám (například lze snížit počet špatných odpovědí při práci s kyvadlem atd.) nebo disharmoniím. Pomáhá při vytváření pozitivní nálady v každodenním životě, a může být použit v meditaci, aby se zabránilo rozptylování, či jinak řečeno těkání myšlenek, a dosáhla se tak maximální koncentrace tam, kde je jí potřeba. Duhový fluorit aktivuje latentní duševní schopnosti, a je dobré ho mít u sebe při různých zkouškách jak ve škole, tak v životě. Pomáhá člověku soustředit se na úkol. Správné soustředění se tak časem stane dobrým vytvořeným návykem vytrvalostí s ohledem na své úsilí v životě, řešení, rozhodování. Jedná se o vynikající kámen pro zklidnění od rušivých dětí, nebo zklidnění vlastních disharmonických myšlenek. Duhový fluorit vyrovnává náš citový a duševní život a uvolňuje napětí. Po obtížném dni nebo při prvních příznacích možného ochoření přináší tělu úlevu a mír v duši. Svým vlivem pomáhá při neplodnosti a ochraně plodu, při komplikovaném těhotenství a před předčasným porodem.

Již odpradávna okouzloval lidi všech vrstev, obou pohlaví, pomáhal s rozhodováním, podle potřeby klidnil a nebo dodával energii…. Pomáhal uvést do souladu fyzické tělo a duševní potřeby. Urovnával city, tišil lidi smutné a zoufalé, dodával podporu… Fluorit byl a stále je mocným kamínkem s nádhernými, duhovými barvami a jemnými vibracemi, které ale našemu tělu pomohou velikou silou.

Fluorit je mocným kamenem, který se hodí jako zesilovač jakéhokoliv dalšího kamene, ale zároveň je velmi univerzální i pro samostatné použití. Mějte ho u sebe vždy, když potřebujete zůstat klidní, utišit rozbouřené city, rozhodnout se, kam se bude rozvíjet váš další život. Nebojte se ho vzít do dlaně pokaždé, když vám bude smutno, když budete potřebovat načerpat univerzální energii, získat inspiraci, vyčistit svou mysl, nebo odehnat od sebe negativitu a ošklivé myšlenky a vzpomínky.

Kámen čistíme ve vodě. Dobíjíme dle potřeby na denním světle nebo když jde Měsíc do úplňku. Důkladné energetické čištění kamene, pokud ho nechceme zakopat do země se provádí v soli kamenné, 24 až 48 hodin. Ideální čistička kamenů je solná svíce nebo solná lampa. Dutina v této soli pracuje jako energetická pračka. Zabalte kámen do bílého ubrousku a vložte do dutiny solné lampy.

.

Složení: fluorid vápenatý, CaF2
Soustava: krychlová
Vzhled: nejčastěji krystaly tvaru krychle, zrnitý, kusový
Barva: nejčastěji zelený, fialový, v odstínech mezi žlutou a hnědou, též bezbarvý
Vryp: bílý
Tvrdost = 4
Hustota = 3,2
Další vlastnosti: dokonalá štěpnost podle ploch osmistěnu (4 roviny štěpnosti)
Vznik: z horkých roztoků na hydrotermálních žilách (někdy spolu s barytem)
Výskyt u nás: Krušné hory, Harrachov, Kožlí u Ledče nad Sázavou