Tygří oko

tygri oko

Tygří oko je složením křemenný polodrahokam, jenž obsahuje zarostlá vlákna krokydolithu železitosirného, jeho zlatavý lesk způsobuje limonit. Bez štěpnosti. Stupeň tvrdosti 7.

Již ve starém Řecku byl ctěn jako kámen radosti a duševní rovnováhy. Učí nás otevřenosti a aktivnímu pohledu na svět. Vštěpuje nám vůli po seberealizacia ukazuje nám, že celý koloběh života je v neustálem pohybu a proměně. Zahání černé myšlenky a pocit beznaděje. Učí nás rozvaze a samostatnému rozhodování.

Tygří oko v sobě spojuje pozemskou energii s energiemi Slunce, aby s jejich pomocí navodilo stav vysokých vibrací, které jsou ale přesto uzemněné a přivádějí do země duchovní energii. Je to ochranný kámen, jenž se tradičně nosil jako talisman proti nepřátelským myšlenkám a kletbám. Ukazuje, jak se má správně používat síla, a přináší svému majiteli integritu osobnosti. Napomáhá při dosahování cílů, hledání vnitřních zdrojů a zvyšování srozumitelnosti záměrů. Je to kámen, který dobře poslouží při hledání vašich vlastních potřeb stejně jako potřeb ostatních. Dokáže rozlišit mezi zbožným přáním a tím, co člověk opravdu potřebuje.

Na rozumové úrovni vyrovnává tygří oko činnost obou mozkových hemisfér a zvyšuje jejich praktické využití. Napomáhá sbírat roztroušené informace a vytvářet z nich jeden komplexní celek. Usnadňuje řešení dilemat a vnitřních konfliktů, zejména vyvolaných pýchou a tvrdohlavostí. V duševním životě pomáhá řešit problémy spojené s neschopností uznat vlastní cenu, přehnanou sebekritikou a zablokovanými tvůrčími silami. Pomáhá rozeznat vlastní nadání a schopnosti. Současně ale upozorňuje na chyby, které je nutno překonat. Podporuje ty, kdo jsou příliš závislí na druhých, a pobízí je, aby se odhodlali ke změnám.

Na citové úrovni udržuje tygří oko rovnováhu mezi energiemi jin a jang emocionálního těla, potlačuje deprese a zlepšuje náladu.

Umístění: Noste ho jako přívěsek. Při léčení přiložte na tělo podle potřeby.