Ze života hmyzu

Ze života hmyzu

Ze života hmyzu

TENTO AMULET JIŽ MÁ SVOJI MAJITELKU

Hned jak jsem uviděla tento Jaspis Polychrom a vzala ho do ruky, měla jsem jasno. Kámen mě zahřál do dlaní a v mysli mi naskočil obraz  nekonečné zelené louky plné křiku, smíchu a bzukotu jejích neviditelných „broučích“ obyvatel. Ve starém Egyptě věřily v zázračnou moc modrých skarabeů. Proč by na tom velcí brouci  našich zelených, voňavých českých luk měli být hůř?!

A tak se duhově zbarvený, lesklý a hedvábně hebký Jaspis Polychrom proměnil v kouzelného Brouka Pytlíka – toho času léčitele  🙂

Jaspis Polychrom je doposud  považován za jeden z nejvzácnějších jaspisů –  je kamenem štěstí. Je též kamenem ochrany, zvláště na cestách. Odvrací psychické útoky, negativní magii, pohlcuje negativní energii a rozptyluje negativní myšlenky. Položen pod polštář zahání noční můry, noční vize a strach ze tmy. Dodává krásu, sílu, energii a přináší úspěch a štěstí ve všech podnicích. Je to kámen věčné lásky, plodnosti a věrnosti. Posiluje zejména rozumný způsob života a snižuje přecitlivělost vůči ostatním lidem. Chrání před onemocněním kůže a proti zvýšené činnosti štítné žlázy.

Amulet je dlouhý 5 cm, široký 3,5 cm. Materiál bezolovnatý cín s podílem stříbra, kámen – Jaspis Polychrom. Vyleštěn a ošetřen patinou a antioxidantem. Zavěšen na hnédé kulaté kůži v délce 57 cm včetně zapínání.