Pro malou mořskou vílu

Pro malou mořskou víluPro malou mořskou vílu

Tento tmavě zelenavý, měňavý placáček Jaspisu, ze kterého jsem udělala amulet pro malou mořskou vílu, má hned několik názvů. Kambala, Oceán, Nebula stone. Přiznám se, že jsem ho koupila jen do počtu k větší objednávce polodrahokamů. Několik měsíců ležel ve své přihrádce mezi ostatními jaspisy. Pokaždé když jsem brala kameny do dlaní a tiše nasluchala jejich šeptání, tento jediný mlčel. Až nedávno jsem při práci zaslechla šumění moře. Kámen ležel v otevřené krabičce a já jsem neustále přerušovala práci na jiném amuletu a dívala se na něj jako uhranutá. K šumění moře se přidala pronikavá vůně soli a mořských řas, a v tichu mého pracovního stolu jsem jasně zaslechla křik racků.  Konečně promluvil. Vyprávěl mi pohádku o mořských hlubinách, o přátelství perly s lasturou, o malé mořské víle, která nikdy nepřestane hledat dobro a lásku v lidských bytostech. Proto ta perla jako závěs. Snad mi odpustíte, že perla je to pouze říční, přírodní.

Zelené jaspisy jsou především kameny srdečního centra. Temná zeleň vnáší harmonii a rovnováhu do našich dnů. Pod jeho vlivem můžeme dojít poznání, že jedinou pravdou a jistotou našeho pozemského života, je souznění s přírodou.

Je to kámen zdraví, má silné léčivé účinky, podporuje uzdravovací proces těla, léčí zažívací trakt a vylučovací orgány. Odstraňuje toxiny z těla, hojí záněty, podporuje nervový a imunitní systém.  Zbavuje nočních můr a podporuje klidný spánek

Celý amulet je dlouhý 7 cm, šířka 4,5 cm – měřeno v největších bodech. Ošetřen je patinou a antioxidantem. Materiál Jaspis Oceán, říční perla a bezolovnatý cín s podílem stříbra. Zavěšen na kulaté černé kůži o délce 55 cm, včetně zavírání.

PRODANÝ