Septárie

septárie

Septárie  (lidově také Dračí kámen) v sobě spojuje vlastnosti Kalcitu, Chalcedonu a Aragonitu. Je kamenem, který poskytuje silnou energetickou ochranu a to jak na fyzické, tak i duševní  úrovni. Vysílá okolo sebe uklidňující energii.

Septárie pomáhá k přetváření negativních programování a starých nežádoucích návykových vzorců. Harmonizuje emoce a intelekt. Pomáhá při formování myšlenek a jejich následnému projevení. Přináší svému nositeli trpělivost, toleranci a vytrvalost. Zvyšuje komunikační schopnosti. Příznivě rozvíjí kariéru, zejména tu, která je spojena s vystupováním na veřejnosti.

Septárie je vhodným nástrojem pro péči o sebe a ostatní. Výborný kámen pro léčitele, jímž při meditaci může pomoci odhalit příčiny nerovnováhy. Pomáhá soustředit se na samoléčivé schopnosti těla. Na fyzické úrovni zjišťuje blokády v těle, ruší je a uvádí do rovnováhy. Pokud je Septárie vejčitého tvaru, fyzicky lokalizuje a tvaruje energii. Se zašpičatělým koncem je vhodným nástrojem pro akupunkturu a reflexolii. Septariové geodky a vajíčka držená v dlani pomáhají zvládat a odstraňovat stres a napětí. Z duševního hlediska pomáhá překonávat překážky a lépe čelit konfliktům. Zklamání proměňuje v naději, vyvolává hluboké a dávné vzpomínky.

 Pomáhá při střevních a kožních onemocněních, zmírňuje tvorbu vředů a nádorů, potlačuje tvorbu plísní.